blog

27.06.2023

Facility Job – wizyta studyjna

Facility Job – wizyta studyjna

 

W dniach 12 - 17 czerwca 2023 r., w ramach projektu “Facility Job – Methods and Practices Toward Post Diploma Work Placement of Disadvantaged Learners”, realizowanego z programu ERASMUS+, miała miejsce w Olsztynie wizyta studyjna przedstawicieli firmy Inspire Consulting sp. z o.o. i partnerów z Aurive Societa Cooperativa Sociale z Włoch.

 

Projekt „Facility Job” nakierowany jest na ponadnarowowy problem wykluczenia osób z niepełnosprawnościami z rynku pracy. Spotkanie służyło wymianie wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie zapobiegania marginalizacji uczniów i absolwentów szkół zawodowych w dostępie do staży i praktyk, a tym samym rynku pracy.

 

W ramach wizyty studyjnej odbyło się spotkanie z psychologiem Cezarym Buszko, który zaprezentował rozwiązania z zakresu aktywizacji zawodowej osób o szczególnych potrzebach w systemie VET (kształcenie zawodowe) – poprzez zatrudnienie wspierane. Ponadto odwiedziliśmy Miejski Urząd Pracy w Olsztynie i Ośrodek Szkolenia i Wychowania, Warsztaty szkoleniowo-produkcyjne OHP w Pasłęku. Podczas spotkań zostały omówione modele kształcenia zawodowego w Polsce i we Włoszech, rola praktyk i staży zawodowych, ze szczególnym uwzględnieniem aktywizacji zawodowej osób o szczególnych potrzebach.

 

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

tel. +48 89 535 30 90

e-mail: [email protected]