blog

30.03.2021

Senior job crafting – Inspire Consulting wspiera „srebrne roczniki”

Senior job crafting – Inspire Consulting wspiera „srebrne roczniki”

Projekt opracowany przez Inspire Consulting w partnerstwie ponadnarodowym z ABO Akademi University w Turku (Finlandia) w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój odniósł sukces i został wybrany do dofinansowania! W marcu podpisaliśmy umowę z Centrum Projektów Europejskich i pełni energii przystępujemy do realizacji zaplanowanych działań. Wyzwanie jest tym ciekawsze, że  wszystkie rozwiązania będą wypracowywane ze specjalistami z Finlandii!

Nasz sukces jest niezwykle istotny, gdyż głównym założeniem projektu jest wypracowanie i wdrożenie rozwiązań na rzecz utrzymania aktywności zawodowej pracowników w wieku przedemerytalnym
i emerytalnym, a więc grup, które pomimo olbrzymiego potencjału wiedzy i doświadczenia, wypadają z rynku pracy. Liczymy też na upowszechnienie idei job craftingu – nowego spojrzenia na realizację celów zawodowych, spojrzenia które można by streścić następująco: nie zmieniaj siebie, zmień swoje otoczenie i relacje, przez mikro zmiany do komfortu życia.

Projekt będziemy realizowali do 31.01.2023 r. i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Przed nami wiele wyzwań, których nie możemy się doczekać! Jesteśmy niezwykle ciekawi rezultatów naszego projektu oraz współpracy z partnerem ponadnarodowym i licznymi ekspertami krajowymi, a co najważniejsze - dumni, że pracujemy nad narzędziem, które w tak pozytywny sposób może wpłynąć na utrzymanie aktywności zawodowej i komfortu pracy osób w wieku przedemerytalnym i emerytalnym.

 

Tomasz Konopko

Specjalista ds. funduszy unijnych w Inspire Consulting

[email protected]

tel. +48 575 752 226