blog

31.05.2021

Wdrażamy nowe trendy rekrutacyjne!

Wdrażamy nowe trendy rekrutacyjne!

Każdy z nas szukał w swoim życiu pracy, czytaliśmy ogłoszenia, rozsyłaliśmy mnóstwo CV i listów motywacyjnych. Rezultat? Często brak lub niewielki odzew. Szukanie pracy wiąże się z wieloma wysiłkami, jednak niezadowalającymi efektami.

Pracodawcy również nie mają lekko. Po wstawieniu ogłoszenia na portalach pracy otrzymują mnóstwo aplikacji od kandydatów, przy czym wiele z nich nie spełnia nawet minimalnych wymagań określonych w opisie stanowiska. Pracodawca musi weryfikować wszystkie dokumenty i wybrać idealnego kandydata, co jest procesem czasochłonnym, mało efektywnym, a niekiedy także niestety frustrującym.

Naprzeciw tego typu problemom wychodzą najnowsze trendy w rekrutacji, a mianowicie rekrutacja odwrócona. Jest to model rekrutacji, w którym odchodzi się od tradycyjnego szukania ofert i aplikowania do nich. Rekrutacja odwrócona odbywa się najczęściej poprzez stworzone do tego celu platformy automatycznie dopasowujące profil kandydata do dostępnych ogłoszeń o pracę. Platformy do rekrutacji odwróconej są tak zaprojektowane, aby uczynić proces rekrutacji szybkim i skutecznym, zarówno z perspektywy firm, jak i kandydatów do pracy. Przynosi to korzyści zarówno dla kandydatów, jak i pracodawców.

Koncepcja rekrutacji odwróconej stoi za ideą realizowanego przez nas projektu „Bank Praktyk Krajowych”. W jego ramach opracowaliśmy platformę, w której zostały zaimplementowane mechanizmy rekrutacji odwróconej. Celem platformy jest łączenie na poziomie praktyk zawodowych uczniów z przedsiębiorstwami oraz szkół z rynkiem pracy. Kandydat wyszukując interesującą go praktykę dostaje listę propozycji wraz z procentową wartością dopasowania do wymagań danej oferty.

Rekrutacja odwrócona wymaga zmiany podejścia do kandydatów – myślenia o ich potrzebach i oczekiwaniach. Kluczowym elementem jest tu employer branding, czyli budowanie wizerunku marki pracodawcy. Employer branding opisuje reputację pracodawcy i jego propozycję benefitów i korzyści dla potencjalnych pracowników.

Jeżeli jesteś uczniem bądź studentem i stoisz na początku swojej ścieżki kariery zawodowej, polecamy skorzystanie z naszej platformy dostępnej pod adresem www.bankpraktykkrajowych.pl  - w miarę rozwoju strony znajdziesz tu coraz więcej miejsc pracy oferujących praktyki, a oferty zostaną dopasowane specjalnie dla Ciebie.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i szukasz rzetelnego pracownika, zarejestruj się na platformie www.bankpraktykkrajowych.pl i usprawnij procesy rekrutacyjne w swojej firmie!

Daj się znaleźć, a tradycyjne rozsyłanie CV odłóż do lamusa!

 

Iwona Tobojka

Specjalista ds. funduszy unijnych

[email protected]

+48 535 601 507